• Projekty szkoły

• Mam kota na punkcie mleka

• "Mamy kota na punkcie mleka” to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony
            przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Dzięki ciekawej formie komunikacji przedstawimy Państwu jakie są korzyści z wprowadzenia do codziennej diety mleka i jego przetworów. W tym celu w zakładce przepisy znajdą Państwo propozycje na odkrycie mleka i jego przetworów na nowo. Poprzez trzy konkursy, które przeprowadzimy wśród najmłodszych uczestników programu pokażemy im jak ważna jest zbilansowana dieta a co najważniejsze, że mleko jest super pomysłem na zabawę.

Nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” dlatego też poprzez projekt „Mamy kota na punkcie mleka” chcemy dotrzeć do dzieci, które, dzięki zabawie naucza się o walorach mleka i jego przetworach przenosząc w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe na swoich rodziców i otoczenie.

16 maja br. do Szkoły Podstawowej nr 36 im. Z. Wasilewskiego w Łodzi zawitała Księżniczka Klementyna, by wprowadzić dzieci w świat
            bajeczno-mlecznej krainy, gdzie kot jest super bohaterem i ratuje myszy,
            a granicą możliwości jest tylko własna wyobraźnia. Przedstawienie w Łodzi, realizowane w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez dzieci, które bardzo chętnie zaangażowały się w spektakl, odpowiadając na pytania, ucząc się specjalnie na ten cel przygotowanej piosenki i wspierając Księżniczkę Klementynę w jej problemach. Na zakończenie spektaklu dzieci otrzymały upominki, których celem było wzmocnienie przekazu przedstawienia i zachęcenie do codziennego picia mleka.

Najważniejsze informacje na temat projektu:

• Program „Mamy kota na punkcie mleka” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych głównie nauczania wczesnoszkolnego.
            • Projekt jest następstwem trzyletniego programu "Mam kota na punkcie mleka" w związku z czym niektóre materiały mogą zawierać częsciowe treści, które zostały opracowane na potrzeby programu finansowanego w latach 2012-2015 ze środków Unii Europejskiej oraz Rzeczpospolitej Polskiej
            • Udział w programie wymaga zgłoszenia szkoły i klas poprzez formularz zmieszczony w zakładce „Dołącz do nas”
            • Program trwa cały rok 2016.
            • Działania w programie:
              • „KOCIE RYMY MLEKIEM PŁYNĄCE – MLECZNA ENERGIA MNIE WYPEŁNIA” – zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu pracy plastycznej wraz z krótką formą literacką.
              • „MOJA MLECZNA LEKCJA – MLECZNA KRONIKA KOTA” – zadanie konkursowe to wykonanie kroniki z konspektem ciekawej lekcji na temat mleka.
              • „WESOŁE MLECZNE SMAKOŁYKI” – prezentacja przepisu kulinarnego na ulubiony mleczny smakołyk.