• Strona główna

                    • Ogłoszenia

                    •   

                         

                      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

                      Drodzy nasi przyszli Pierwszoklasiści

                      Miło nam, że od września rozpoczniemy wspólną przygodę zdobywania wiedzy poprzez pracę i zabawę. Już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 1 września 2026 r. spotkamy się osobiście, przekażemy Państwu wszystkie niezbędne informacje i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Prosimy zarezerwować sobie około dwóch godzin, gdyż pierwsze zebranie zawsze jest długie – otrzymują Państwo do wypełnienia i podpisania dużo różnych dokumentów.

                      Zdajemy sobie jednak sprawę, że przygotowania do tego nowego, ważnego rozdziału w życiu Waszych Dzieci rozpoczynacie Państwo dużo wcześniej. Dlatego też przekazujemy kilka najważniejszych informacji dotyczących pierwszych dni pobytu w szkole:

                      1. Wszystkie podręczniki i ćwiczenia (zarówno do edukacji wczesnoszkolnej jak i do j. angielskiego) dzieci otrzymają we wrześniu z biblioteki szkolnej. Podręczniki są własnością szkoły i trzeba je potem zwrócić w dobrym stanie. Dlatego, po otrzymaniu książek przez dzieci prosimy o obłożenie ich w plastikowe okładki i podpisanie na wierzchu. Zeszyty i książki będą zostawiane w klasie dlatego koniecznie muszą być podpisane.

                      2. Jeśli rodzic wyrazi zgodę na udział dziecka w lekcjach religii, wtedy trzeba samemu zakupić książkę do tego przedmiotu.

                      Podręcznik – część 1 i część 2  „Pan Bóg jest naszym Ojcem” wydawnictwo św. Wojciech + zeszyt najlepiej w kratkę.

                      1. W naszej szkole korzystamy z dziennika elektronicznego LIBRUS. Na pierwszym zebraniu, każdy otrzyma login do swojego konta.

                      2. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, na początku roku każde dziecko otrzyma kartę elektroniczną, dzięki której będzie mogło wejść na teren szkoły oraz kluczyk do szafki w szatni, gdzie przechowuje ubranie i buty na zmianę.

                      3. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie dostaną plan lekcji. Zwykle zajęcia dla pierwszaków rozpoczynają się od godz. 8:00 przez 4 dni w tygodniu. Jednego dnia w tygodniu lekcje rozpoczynają się później.

                      4. Od 1 września można zapisywać dziecko do szkolnej świetlicy, która działa w godzinach 7:00 -17:00.

                      5. W szkole można wykupić obiady dla uczniów, które są wydawane na długiej (20 minutowej) przerwie. Dokładny koszt będzie podany we wrześniu.

                      6. Prosimy o przygotowanie dzieciom na początek dwóch zeszytów formatu A4:

                      • w 3 linie 32 kartkowy– koniecznie w kolorowe linie czerwono- niebieskie lub czerwono-czarne (bardzo ułatwią dziecku orientację w liniaturze w początkowym etapie nauki pisania liter).

                      • 1 w kratkę 32 kartkowy

                      • oraz zeszytu do religii: 32- kartkowy w kratkę (może być mały).

                      Każdy zeszyt okładamy w okładkę i podpisujemy: imię, nazwisko, klasa.

                      1. Prosimy, aby piórnik dziecka był wyposażony w:

                      • dwa- trzy zatemperowane miękkie ołówki (typu HB)

                      • kredki ołówkowe

                      • gumkę

                      • nożyczki z zaokrąglonymi czubkami

                      • klej w sztyfcie

                      • linijkę (10-15 cm, aby zmieściła się w piórniku)

                      • temperówkę z pojemnikiem

                      1. Ponadto prosimy wyposażenie tornistra dzieci w pudełko śniadaniowe, szczelny bidon/ butelkę plastikową do napoju, chusteczki higieniczne. Do szkoły ze względów bezpieczeństwa, nie wolno nosić szklanych butelek z napojami!

                      2. Na zajęcia w-f prosimy przygotować dzieciom białe koszulki z krótkim rękawkiem, białe skarpetki, czarne lub granatowe spodenki i obuwie sportowe typu tenisówki z BIAŁĄ PODESZWĄ. W tym obuwiu dzieci będą też mogły chodzić po szkole. Proszę zwrócić uwagę na białą podeszwę w butach. To bardzo ważne, bo takie buty nie zostawiają czarnych śladów na nowej wykładzinie w sali gimnastycznej (mniej się niszczy podłoga). Strój sportowy powinien być przechowywany w worku z tkaniny.

                      3. Potrzebny jest też materiałowy worek do przechowywania butów na zmianę, który zostaje w szatni w szafce.

                      Więcej szczegółów dotyczących zakupu materiałów plastycznych i pozostałych przyborów szkolnych omówimy na zebraniu, które odbędzie się 1 września o godz. 13:30 po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Prosimy o odebranie/zapewnienie opieki dzieciom na czas zebrania.

                      Do zobaczenia po wakacjach .

                      Pozdrawiamy

                      Wychowawczynie klasy Ia i Ib.

                      Beata Fabicka i Małgorzata Kucner- Mateja

                      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                       

                       

                      WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE O OBIADACH NA NOWY ROK SZKOLNYM 2025/26 UMIESZCZONE SĄ W ZAKŁADCE ORGAZNIZACJA SZKOŁY ---> OBIADY

                       

                       
                       
                       
                      ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM PREZESA RADY MNISTRÓW W SPRAWIE WPROWADZENIA STOPNIA ALARMOWEGO, KTÓRY BĘDZIE OBOWIĄZYWĆ OD DNIA 1 MARCA DO DNIA 31 MAJA 2025 INFORMUJEMY, ŻE OSOBY POSTRONNE NIE MAJĄ PRAWA WEJŚĆ NA TEREN SZKOŁY. JEDNOCZEŚNIE RODZICÓW PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE UMAWIANIE SIĘ Z NAUCZYCIELAMI NA SPOTKANIA INDYWIDUALNE PRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY LIBRUS.

                       

                       

                       WAŻNE!

                      Rozpoczęły się prace remontowe na boisku szkolnym
                      i wokół, związane z budową tunelu średnicowego w Łodzi.

                      W związku z tym informujemy, że do odwołania obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia przez uczniów na boisko szkolne zarówno na zajęcia lekcyjne, w czasie przerw jak i po zajęciach lekcyjnych. Zakazuje się wejścia i przebywania uczniów /rodziców w obrębie parkingu szkolnego i terenu zielonego przed szkołą.

                               

                       

                  • Aktualności

                    Co nowego w szkole?
                        • Sukces naszej szkoły!

                          16.06.2026

                          Uczniowie i uczennice klas 2a, 2b, 3a oraz 7a godnie reprezentowali naszą szkołę podczas wojewódzkiego podsumowania akcji „Gorączka Złota PCK”.

                          W 25. jubileuszowej edycji udało się nam zebrać aż 136 kg monet, co zaowocowało zdobyciem III miejsca!

                        • Sukces naszego KMO "Szalony Naukowiec"

                          13.06.2026

                          Zatem możemy się oficjalnie pochwalić, że nasz KMO „Szalony Naukowiec” został zwycięzcą w konkursie „KMO na Pikniku Naukowym”. Znaleźliśmy się w gronie 6 klubów z Polski i 6 z zagranicy, które prezentowały i promowały działania KMO podczas Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym.

                          ​W tym roku tematem przewodnim było hasło „Z życia wzięte”. Zuzia, Pola i Tymek wzięli udział w integracji młodzieży klubowej, nawiązując mnóstwo nowych znajomości, a podczas samego Pikniku rewelacyjnie zaprezentowali doświadczenia!

                        • Apel

                          13.06.2026

                          Apel dla uczniów klas starszych, podczas którego podsumowano osiągnięcia naszych uczniów w różnych dziedzinach. Była to doskonała okazja do wyróżnienia osób, które z pasją rozwijają swoje talenty i reprezentują szkołę w konkursach.

                          Podczas apelu wręczono nagrody laureatom i uczestnikom konkursów plastycznych, matematycznych oraz muzycznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym za ich zaangażowanie, kreatywność, wiedzę i ciężką pracę.

                  • Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

                    Motto szkoły 
                  • Partnerzy

                    Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: ?
                  • Liczba wizyt

                    liczba odwiedzin: 1212264
                  • Godziny dzwonków

                    Sobota 27.06.2026