Strona główna
Ogłoszenia

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Drodzy nasi przyszli Pierwszoklasiści
Miło nam, że od września rozpoczniemy wspólną przygodę zdobywania wiedzy poprzez pracę i zabawę. Już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 1 września 2026 r. spotkamy się osobiście, przekażemy Państwu wszystkie niezbędne informacje i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Prosimy zarezerwować sobie około dwóch godzin, gdyż pierwsze zebranie zawsze jest długie – otrzymują Państwo do wypełnienia i podpisania dużo różnych dokumentów.
Zdajemy sobie jednak sprawę, że przygotowania do tego nowego, ważnego rozdziału w życiu Waszych Dzieci rozpoczynacie Państwo dużo wcześniej. Dlatego też przekazujemy kilka najważniejszych informacji dotyczących pierwszych dni pobytu w szkole:
-
Wszystkie podręczniki i ćwiczenia (zarówno do edukacji wczesnoszkolnej jak i do j. angielskiego) dzieci otrzymają we wrześniu z biblioteki szkolnej. Podręczniki są własnością szkoły i trzeba je potem zwrócić w dobrym stanie. Dlatego, po otrzymaniu książek przez dzieci prosimy o obłożenie ich w plastikowe okładki i podpisanie na wierzchu. Zeszyty i książki będą zostawiane w klasie dlatego koniecznie muszą być podpisane.
-
Jeśli rodzic wyrazi zgodę na udział dziecka w lekcjach religii, wtedy trzeba samemu zakupić książkę do tego przedmiotu.
Podręcznik – część 1 i część 2 „Pan Bóg jest naszym Ojcem” wydawnictwo św. Wojciech + zeszyt najlepiej w kratkę.
-
W naszej szkole korzystamy z dziennika elektronicznego LIBRUS. Na pierwszym zebraniu, każdy otrzyma login do swojego konta.
-
W celu zwiększenia bezpieczeństwa, na początku roku każde dziecko otrzyma kartę elektroniczną, dzięki której będzie mogło wejść na teren szkoły oraz kluczyk do szafki w szatni, gdzie przechowuje ubranie i buty na zmianę.
-
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie dostaną plan lekcji. Zwykle zajęcia dla pierwszaków rozpoczynają się od godz. 8:00 przez 4 dni w tygodniu. Jednego dnia w tygodniu lekcje rozpoczynają się później.
-
Od 1 września można zapisywać dziecko do szkolnej świetlicy, która działa w godzinach 7:00 -17:00.
-
W szkole można wykupić obiady dla uczniów, które są wydawane na długiej (20 minutowej) przerwie. Dokładny koszt będzie podany we wrześniu.
-
Prosimy o przygotowanie dzieciom na początek dwóch zeszytów formatu A4:
-
w 3 linie 32 kartkowy– koniecznie w kolorowe linie czerwono- niebieskie lub czerwono-czarne (bardzo ułatwią dziecku orientację w liniaturze w początkowym etapie nauki pisania liter).
-
1 w kratkę 32 kartkowy
-
oraz zeszytu do religii: 32- kartkowy w kratkę (może być mały).
Każdy zeszyt okładamy w okładkę i podpisujemy: imię, nazwisko, klasa.
-
Prosimy, aby piórnik dziecka był wyposażony w:
-
dwa- trzy zatemperowane miękkie ołówki (typu HB)
-
kredki ołówkowe
-
gumkę
-
nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
-
klej w sztyfcie
-
linijkę (10-15 cm, aby zmieściła się w piórniku)
-
temperówkę z pojemnikiem
-
Ponadto prosimy wyposażenie tornistra dzieci w pudełko śniadaniowe, szczelny bidon/ butelkę plastikową do napoju, chusteczki higieniczne. Do szkoły ze względów bezpieczeństwa, nie wolno nosić szklanych butelek z napojami!
-
Na zajęcia w-f prosimy przygotować dzieciom białe koszulki z krótkim rękawkiem, białe skarpetki, czarne lub granatowe spodenki i obuwie sportowe typu tenisówki z BIAŁĄ PODESZWĄ. W tym obuwiu dzieci będą też mogły chodzić po szkole. Proszę zwrócić uwagę na białą podeszwę w butach. To bardzo ważne, bo takie buty nie zostawiają czarnych śladów na nowej wykładzinie w sali gimnastycznej (mniej się niszczy podłoga). Strój sportowy powinien być przechowywany w worku z tkaniny.
-
Potrzebny jest też materiałowy worek do przechowywania butów na zmianę, który zostaje w szatni w szafce.
Więcej szczegółów dotyczących zakupu materiałów plastycznych i pozostałych przyborów szkolnych omówimy na zebraniu, które odbędzie się 1 września o godz. 13:30 po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Prosimy o odebranie/zapewnienie opieki dzieciom na czas zebrania.
Do zobaczenia po wakacjach .
Pozdrawiamy
Wychowawczynie klasy Ia i Ib.
Beata Fabicka i Małgorzata Kucner- Mateja
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE O OBIADACH NA NOWY ROK SZKOLNYM 2025/26 UMIESZCZONE SĄ W ZAKŁADCE ORGAZNIZACJA SZKOŁY ---> OBIADY
ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM PREZESA RADY MNISTRÓW W SPRAWIE WPROWADZENIA STOPNIA ALARMOWEGO, KTÓRY BĘDZIE OBOWIĄZYWĆ OD DNIA 1 MARCA DO DNIA 31 MAJA 2025 INFORMUJEMY, ŻE OSOBY POSTRONNE NIE MAJĄ PRAWA WEJŚĆ NA TEREN SZKOŁY. JEDNOCZEŚNIE RODZICÓW PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE UMAWIANIE SIĘ Z NAUCZYCIELAMI NA SPOTKANIA INDYWIDUALNE PRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY LIBRUS.ZAPEWNIENIE DOSTĘPNOŚCI
https://sp36lodz.bip.gov.pl/zapewnienie-dostepnosci/zapewnienie-dostepnosci.html
WAŻNE!

Rozpoczęły się prace remontowe na boisku szkolnym
i wokół, związane z budową tunelu średnicowego w Łodzi.W związku z tym informujemy, że do odwołania obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia przez uczniów na boisko szkolne zarówno na zajęcia lekcyjne, w czasie przerw jak i po zajęciach lekcyjnych. Zakazuje się wejścia i przebywania uczniów /rodziców w obrębie parkingu szkolnego i terenu zielonego przed szkołą.
-
Aktualności
Co nowego w szkole?Sukces naszej szkoły!
16.06.2026Uczniowie i uczennice klas 2a, 2b, 3a oraz 7a godnie reprezentowali naszą szkołę podczas wojewódzkiego podsumowania akcji „Gorączka Złota PCK”.
W 25. jubileuszowej edycji udało się nam zebrać aż 136 kg monet, co zaowocowało zdobyciem III miejsca!
Sukces naszego KMO "Szalony Naukowiec"
13.06.2026Zatem możemy się oficjalnie pochwalić, że nasz KMO „Szalony Naukowiec” został zwycięzcą w konkursie „KMO na Pikniku Naukowym”. Znaleźliśmy się w gronie 6 klubów z Polski i 6 z zagranicy, które prezentowały i promowały działania KMO podczas Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym.
W tym roku tematem przewodnim było hasło „Z życia wzięte”. Zuzia, Pola i Tymek wzięli udział w integracji młodzieży klubowej, nawiązując mnóstwo nowych znajomości, a podczas samego Pikniku rewelacyjnie zaprezentowali doświadczenia!
Apel
13.06.20261Apel dla uczniów klas starszych, podczas którego podsumowano osiągnięcia naszych uczniów w różnych dziedzinach. Była to doskonała okazja do wyróżnienia osób, które z pasją rozwijają swoje talenty i reprezentują szkołę w konkursach.
Podczas apelu wręczono nagrody laureatom i uczestnikom konkursów plastycznych, matematycznych oraz muzycznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym za ich zaangażowanie, kreatywność, wiedzę i ciężką pracę.
Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.
Motto szkołyPartnerzy
Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1212264Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026




