• Projekty szkoły

CEL PROJEKTU:

Uzyskanie wsparcia decydentów oraz innych podmiotów dla sprawy dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin, które uciekły przed wojną na Ukrainie i osób najbardziej narażonych. Komunikujemy nie tylko po to, by promować i pomagać w realizacji celów programu UNICEF Polska, ale również, by działać na rzecz praw dzieci w Polsce.

Co szkoła zyskuje i jej uczniowie?

-Poprawa usług informatycznych

-Działania integracyjne na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów z Polski i Ukrainy

-Stworzenie cyfrowych klas dla uchodźców

-Wyposażenie szkół podstawowych w celu zwiększenia dostępu do nauki

-Zakup książek, zeszytów ćwiczeń, materiałów dydaktycznych

-Wyposażenie pozalekcyjnych zajęć integracyjnych ( świetlica, biblioteka)

-Zatrudnienie osobistych asystentów do pracy z ukraińskimi dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych

-Zakup różowych skrzynek ( z akcesoriami higienicznymi dla dziewcząt

Dzięki projektowi UNICEF szkoła otrzymała dodatkowe środki finansowe na poprawę usług informatycznych.
            Na naszej stronie umieszczona jest specjalna zakładka

NASZE DZIAŁANIA

W ramach projektu finansowanego przez UNICEF w świetlicy szkolnej korzystamy m.in. z pięknego dywanu, na którym odbywają się zajęcia integracyjne uczniów z Polski i Ukrainy. Bawimy się również wieloma rodzajami klocków, ćwiczymy i odpoczywamy na materacach i pufach, uczymy się wzajemnie od siebie języków obcych. Zwiększyła się liczba uczniów uczęszczających do świetlicy, więc bardzo przydał się dodatkowy regał na tornistry. Dziękujemy za środki finansowe, dzięki którym wzbogaciliśmy wyposażenie świetlicy.

Na szkolnym korytarzu na trzecim piętrze pojawiły się nowe ramy na wizerunki bajkowych bohaterów pochodzących z Wytwórni Filmów Animowanych SE-MA-FOR, której współtwórcą był patron naszej szkoły Zenon Wasilewski. Nasze koleżanki i koledzy z Ukrainy podczas różnych zabaw poznają polskie filmy dla dzieci. Oprawy obrazów zostały zakupione ze środków UNICEF w ramach projektu wspomagającego szkoły oraz polskie i ukraińskie rodziny.

Nasza biblioteka szkolna wygląda coraz lepiej! Ostatnio w ramach projektu UNICEF dotarło do nas mnóstwo gier planszowych, puzzli oraz cudowny dywan i wygodne pufy. W takich warunkach miło spędzać wspólnie czas i odpoczywać w czasie przerw!

Nowości w szkolnej świetlicy. Mamy nowy dywan oraz mnóstwo różnorodnych posegregowanych klocków. A wszystko to dzięki wsparciu finansowemu UNICEFU. Życzymy wszystkim dzieciom miłej
            i twórczej zabawy.

Dzięki projektowi UNICEF szkoła otrzymała dodatkowe środki finansowe na poprawę usług informatycznych. Na naszej stronie umieszczona jest specjalna zakładka UKRAINA, w której znajdują się przetłumaczone na język ukraiński najpotrzebniejsze informacje dotyczące naszej placówki.

W szkolnej pracowni, która została wyposażona z środków UNICEFU w sprzęt kuchenny pojawili się pierwsi kucharze. Wykorzystali miksery, roboty planetarne i przyniesione przez siebie produkty, do przygotowania gofrów. Szkolne gofrownice pracowały pełną mocą i udało się! Zapach unoszący się w całej szkole zwabił do naszej kuchni uczniów, nauczycieli, a nawet pracowników, którzy prowadzili w szkole jakieś prace naprawcze. Dla wszystkich nie wystarczyło...

Dzięki UNICEF w naszej szkole funkcjonuje różowa skrzyneczka. A co to takiego?

Różowa Skrzyneczka- fundacja walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym.

Zabiegają o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji
            w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdziesz darmowe podpaski
            i tampony. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

We wrześniu, na dobry początek roku szkolnego, uczniowie klasy 8b i 8d odwiedzili Warszawę. Wspólna wycieczka w ramach programu UNICEF pomogła zintegrować polskich i ukraińskich uczniów naszej szkoły. Odbyli oni wspólnie spacer szlakiem patriotycznym. Odwiedzili: Cmentarz Powązkowski, Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto, Zamek Królewski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo deszczowej pogody, humory dopisywały, wycieczkę zaliczamy do udanych!

8 września uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę autokarową, która mogła odbyć się w ramach projektu UNICEF. Głównym celem wyjazdu była wspólna integracja dzieci ukraińskich z polskimi. Ale nie tylko! W Tomaszowie Mazowieckim zwiedzili Skansen Rzeki Pilicy oraz rezerwat przyrody Niebieskie Źródła. W czasie spaceru po Spale zobaczyli pomnik żubra, wieżę ciśnień, prezydencki drewniany kościółek, park w stylu angielskim oraz Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Piękna pogoda pozwoliła cieszyć się lekcją na łonie natury.