• Kronika 2018/2019

• 100–lecie Niepodległości Polski

• 23.11.2018 08:25

• Gra edukacyjna + koncert

• Szkoła Podstawowa nr 36 im. Zenona Wasilewskiego uczciła 100–lecie Niepodległości Polski w dniu 9 listopada 2018 r. Szkolne obchody składały z kilku części. W pierwszą z nich zaangażowani byli głównie uczniowie klas VI-VIII, którzy mieli do przejścia „Drogę do Niepodległości”. W czasie tej gry edukacyjnej uczniowie musieli znaleźć wyznaczone punkty (rozłożone po całym budynku) oraz rozwiązać wskazane zadania dotyczące wydarzeń z historii ziem polskich i Polaków w latach 1914-1920. Liczyły się nie tylko zdobyte punkty, ale również czas wykonania zadania.

Równolegle pozostałe klasy wykonywały patriotyczne plakaty, rysunki i inne grafiki wykorzystując przy tym różnorakie techniki malarskie. Wszystkie prace stanowiły dekoracje sali gimnastycznej, gdzie zostały ukazane społeczności szkolnej podczas wspólnego koncertu patriotycznego.

Trzecią, a zarazem ostatnią część, stanowił wspomniany koncert, który rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11.11. Następnie poszczególne klasy od II do VIII prezentowały wybraną pieśń lub piosenkę. Wykonania oceniało powołane Jury. Oprócz wystąpień klas, swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również nauczyciele oraz p. Dyrektor Małgorzata Górecka oraz p. vicedyrektor Klaudia Oberg.

Koncert zakończył się słodką niespodzianką dla zwycięzców gry edukacyjnej (VII a) oraz klasy, która wygrała konkurs pieśni patriotycznych (IV a). Wygrani mogli posilić się tortem, ozdobionym napisem 100 lat Niepodległej Polski.