• Kronika 2019/2020

• klasa VIa

• 08.01.2020 08:36

• ‘Christmas Festivities in Britain and North America’

W dniu 17 grudnia uczniowie klasy VI a uczestniczyli w warsztatach anglojęzycznych ‘Christmas Festivities in Britain and North America’. Zajęcia zostały poprowadzone w sposób entuzjastyczny i angażujący uczniów. Jo Szoke, charyzmatyczna nauczycielka angielskiego węgierskiego pochodzenia, szybko nawiązała dobry kontakt z dziećmi. Dostosowała język przekazu do poziomu uczestników. Dzieci były zmotywowane do pracy, gdyż pokazano im jak wiele już z angielskiego potrafią. Podczas godzinnych zajęć przedstawiono najważniejsze podobieństwa i różnice między obchodami Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i w Ameryce Północnej dotyczące jedzenia, dawania prezentów i robienia świątecznych żartów. Uczniom zajęcia bardzo się podobały, bo mieli możliwość sprawdzenia, już posiadanej i świeżo nabytej, wiedzy kulturowej w trakcie gry z użyciem smartfonów. Prowadząca korzystała z aplikacji Mentimetre, która nadała zajęciom, preferowany przez dzieci, wirtualny charakter. Dodatkowo Jo wzbogaciła przekaz o przegląd niestandardowych reklam internetowych dotyczących świąt, co uatrakcyjniło warsztaty i wprowadziło uczestników w świąteczną atmosferę.