• Kronika 2019/2020

• Światowy Dzień Zwierząt

• 21.10.2019 15:20

• Była sobie żabka mała...

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W tym dniu, uczniowie i nauczyciele, przyszli do szkoły w stroju z ulubionym zwierzątkiem. Były bluzki, getry, spódniczki i chustki w różnorodne zwierzęce motywy. Przy okazji wywiązała się dyskusja czy motyl to zwierzę, a pająk??? Na korytarzach pojawiły się plakaty, na których dzieci przyklejały zdjęcia swoich pupili domowych. Było ich tak dużo, że zabrakło miejsca. O różnorodnych gatunkach zwierząt, opiece nad nimi i pracy weterynarza rozmawialiśmy nie tylko w Dniu Zwierząt. Uczniowie klasy 3a, przy okazji lekcji o jesiennym lesie, sami wykonali wiewiórki i jeże. Były też rozmowy o kłusownictwie i pracy leśnika. Bardzo lubimy zwierzęta!!