• Kronika 2019/2020

• Warsztaty w Grotnikach

• 15.09.2019 12:49

• Co z tą Unią ??

W dniach 12 -13 września klasa 7 d uczestniczyła w warsztatach historycznych na temat Uni Lubelskiej. Przypomnieli sobie, że Unia Lubelska to było porozumienie pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego zawarte 1 lipca 1569 na sejmie walnym w Lublinie. Grotniki, bo tam właśnie byli uczniowie, przywitały ich piękną, słoneczną pogodą. Pierwszego dnia uczniowie brali udział w grze typu escape room, która zakończyła się obradami Sejmu, był też czas na chwilkę zabawy a wieczorem odbyło się ognisko. Drugiego dnia odbyły się podchody w lesie, dziewczyny kontra chłopaki. No i chłopaki wygrali. Wszystko to dzięki projektowi "Odkrywcy Łodzi" i Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu. Dziękujemy za tak nietypową lekcję historii.