• Kronika 2019/2020

• Gra edukacyjna

• 14.11.2019 19:06

• Jestem patriotą

Szkoła Podstawowa nr 36 uczciła 101 –lecie Niepodległości Polski w dniu 8 listopada 2019 r. Składał się on z kilku części. W pierwszą z nich była zorganizowana dla klas VI-VIII gra edukacyjna pt.: Droga do niepodległości, podczas której wybrane zespołu klasowe musiały znaleźć wyznaczone punkty (rozłożone po całym budynku) oraz rozwiązać wskazane w każdym z nich zadania. Dotyczyły one wydarzeń z historii ziem polskich i Polaków w latach 1914-1920. Liczyły się nie tylko zdobyte punkty, ale również czas pokonania zadania.

W tym samym czasie pozostałe klasy wykonywały patriotyczne plakaty, rysunki i inne grafiki z wykorzystaniem różnych technik malarskich. Wszystkie prace stanowiły dekoracje sali gimnastycznej, gdzie zostały ukazane społeczności szkolnej podczas wspólnego akademii patriotycznej.

Trzecią, a zarazem ostatnią częścią była akademia poświęcona omawianej tematyce. Podczas niej został uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego symbolicznej godzinie 11.11. Następnie poszczególne klasy Va i Ve odegrały pantomimę, poświęconą wybranym wydarzeniom z historii Polski.