• Kronika 2021/2022

• Piknik Szkolny

• 07.06.2022 18:35

1 czerwca odbył się w naszej szkole, tradycyjny już, VIII Piknik Rodzinny. W jego organizację zaangażowani byli wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, część rodziców, przyjaciele i organizacje współpracujące z naszą placówką. W obszernym fotoreportażu próbujemy przekazać fantastyczną atmosferę pikniku i pokazać szereg atrakcji, które czekały na uczestników. Była Bajkowa Loteria Fantowa, kiermasz ciast oraz potraw regionalnych z Wietnamu, Armenii, Ukrainy i Białorusi, grill z kiełbaskami, bigos, frytki, wata cukrowa, szaszłyki owocowe, lemoniady i inne smakołyki. Można było ozdabiać ciasteczka, koszulki, butony, włosy, paznokcie; zrobić zdjęcia w fotobudce, zagrać w gry planszowe, robić bańki mydlane, bransoletki, dmuchać balony, zaprogramować ozoboty, wykonać doświadczenia z zakresu chemii i fizyki w ramach "Laboratorium przyszłości", poznać kolekcję skał i minerałów, zaprezentowaną przez jednego z uczniów.

W sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki sportowe, a na placu zabaw można było wykorzystać różnorodne przybory do ćwiczeń i zabaw zręcznościowych. Do dyspozycji były również zamki dmuchane, tarcza i bramka - do ćwiczeń celności rzutów i strzałów.

Odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej Animal i Policji oraz grupy poszukiwawczej z labradorami. Była nauka przeprowadzania resuscytacji ludzi i zwierząt, przypomnienie zasad bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach; mierzenie ciśnienia przez szkolną pielęgniarkę. Była też okazja do kupna książek z Wydawnictwa Akapit Press, nawiązania kontaktów z Łódzkim Stowarzyszeniem Miłośników Militariów Kompania BRUS oraz z Klubem Sportowym Budowlani Łódź (rugby).

Na scenie prezentowali się laureaci szkolnego konkursu Mam Talent, członkowie różnych formacji tanecznych, odbyło się podsumowanie budżetu deliberacyjnego, przedstawienie uczniów klas trzecich nawiązujące do Szkolnej Kasy Oszczędności. Był też czas na podziękowania dla naszych przyjaciół i darczyńców. Członkowie grupy cyrkowo-akrobatycznej KLAUNIK bawili i angażowali do działania publiczność. Niespodziankami dla widzów była adaptacja "Kopciuszka" w wykonaniu nauczycieli, którzy również zakończyli pełen atrakcji piknik-wykonaną przez siebie piosenką.