• Kronika 2021/2022

• 1939 rok

• 20.12.2021 21:50
        • Pamiętamy

• 1 września 1939r. rozpoczęła się II Wojna Światowa. Konflikt brzemienny w skutkach dla wielu państw oraz narodowości. W związku z tym uczniowie klas 4-8 postanowili przybliżyć te wydarzenia pozostałym swoim rówieśnikom. Przygotowali okolicznościową wystawę zatytułowana: II Wojna Światowa oczami uczniów". Zapraszam na II piętro, aby zapoznać się z pracami waszych kolegów i koleżanek.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Obejrzeli również wystawę poświęconą legionistom i ich dowódcom. Poznali postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Dzięki uprzejmości Muzeum Tradycji Niepodległościowych w naszej szkole udostępniona została wystawa poświęcona genezie hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Wystawa wzbudza duże zainteresowanie uczniów podobnie jak wychowawcze lekcje patriotyczne organizowane przez poszczególnych nauczycieli.

Polska Niepodległa!!! Na jej cześć Samorząd Uczniowski SP36 zaprasza na krótką lekcję patriotyzmu ---> (1) Facebook