• Kronika 2021/2022

• Arena Młodych

• 31.03.2022 07:08

• Rekolekcje 2022

30 marca w łódzkiej Atlas Arenie zebrało się kilka tysięcy uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu Archidiecezji Łódzkiej. Wzięli udział w kolejnej Arenie Młodych, największych rekolekcjach i spotkaniu ewangelizacyjnym. Uczniów naszej szkoły też tam nie zabrakło. Spotkanie prowadzili animatorzy przy współudziale zespołu wokalno-muzycznego oraz wolontariuszy. Pojawił się zapowiadany raper Dobromir Mak Makowski z Pabianic, dający świadectwo swojej przemiany duchowej. W czasie konferencji do młodych mówił arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Tematem przewodnim były relacje między ludźmi, a odczytana Ewangelia opowiadała o historii syna marnotrawnego, którego portret (obraz Rembrandta) uczestnicy Areny Młodych ułożyli z kilkuset części układanki. W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu można było skorzystać z modlitwy wstawienniczej, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii Świętej.