• Kronika 2021/2022

• Global Money Week

• 02.04.2022 15:29

• Build your future, be smart about money

• Global Money Week (GMW) to coroczna, międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży. W tym roku odbyła się już 10 edycja GMW. W dotychczasowych dziewięciu edycjach udział wzięły 53 miliony dzieci i młodzieży ze 176 krajów na całym świecie, w organizację tego wydarzenia zaangażowanych było 16 200 organizacji z całego świata!

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii, która odbywa się w dniach 21-27 marca 2022 r. jest:

„ Build your future, be smart about money”. Temat ten oddaje jak ważne jest myślenie o własnej przyszłości przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE. Koordynatorem kampanii GMW w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

W tym roku w powyższym wydarzeniu wzięło udział 92 uczniów naszej szkoły z klas: 2a, 2b, 3a, 3b, 7b, 7e, 8e. Uczniowie, pracując w grupach, rozwiązywali krzyżówki, rebusy i quizy wiedzy finansowej, których treści przybliżały i rozszerzały poziom ich wiedzy ekonomicznej. Od utrwalenia systemu monetarnego obowiązującego w Polsce oraz przysłów związanych z oszczędzaniem, po zagadnienia dotyczące historii pieniądza, bezpieczeństwa korzystania z bankowości elektronicznej, waluty innych państw i pojęcia ekonomiczne.

Jako wydarzenie towarzyszące został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pod nazwą „Moja skarbonka”.