• Kronika 2016/2017

• X Międzyszkolny Konkurs "Łódź w liczbach"

• 26.04.2017 18:29

• Śladami Łódzkich Bajek

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu „ Łódź w liczbach”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Śladami Łódzkich Bajek”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi- Pani Hanna Zdanowska oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
          I etap - wewnątrzszkolny - każda szkoła przeprowadza we własnym zakresie eliminacje i wyłaniała 3 – osobową drużynę.
          II etap -  odbył się na terenie naszej szkoły - wszyscy uczestnicy, w czasie 60 minut, rozwiązywali test z zadaniami matematycznymi których treść związana była z tematem konkursu. Do konkursu zgłosiło się 16 szkół z Łodzi. Reprezentanci sześciu szkół, których uczniowie najlepiej napisali test, przeszli do III etapu – finałowego, który miał charakter pracy zespołowej. Były to szkoły nr 12, 71, 205, 122, 34,Prywatna Szkoła K. Augustyniaka.

W ramach poleceń konkursowych zespoły uczniowskie rozwiązywały zadania tekstowe, krzyżówki, rozpoznawały rzeźby ustawione na szlaku Łodzi bajkowej, układali puzzle, przeliczali odległości na planie miasta. Rozwiązywali zadania z przeliczaniem czasu, wykreślali imiona bohaterów bajek Se-ma-fora, itp.

Nad oceną pracy uczniów czuwało jury, w którym zasiedli zaproszeni goście: doradca metodyczny ŁCDNiKP - Barbara Muras, konsultant i doradca metodyczny ds. pomiaru dydaktycznego ŁCDNiKP – Kazimierz Żylak , pedagog SP 36 - Jan Czemerski, dyrektor SP 36 w Łodzi- Małgorzata Górecka.

Laureaci konkursu:
          I miejsce- SP 12:        Suligowski Tomasz, Wilińska Zuzanna i Skoneczna Emilia
          II miejsce SP 71 :       Esmont Piotr, Kaźmierczak Mikołaj i Szaforski Aleksander
          III miejsce SP 205:     Kacperczyk Małgorzata, Szymańska Natalia i Rachwalski Bartłomiej
          Finaliści konkursu:
          IV miejsce-  SP122 :    Król Marcel, Zacharska Katarzyna i Eppel Bartosz
          V miejsce-SP 34 :        Olczak Julia, Horna Bartosz i Zieliński Adrian
          VI miejsce– Prywatna Szkoła Krzysztofa Augustyniaka   Pietrzak Robert, Mucha Stanisław i Sendacka Julia

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom którzy przygotowali uczniów do naszego konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych. Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego konkursu, a w szczególności:
          Wydziałowi Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Wydziałowi Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi, Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi i Radzie Rodziców SP 36 oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Organizatorki konkursu : Anna Miszczak, Agnieszka Czesna, Magdalena Rojek