• Kronika 2016/2017

• 6 grudnia

• 09.12.2016 10:12

• Mikołajki
        • Co można zrobić z mąki, mleka, drożdży i maku? Oczywiście ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE. A jak takie rogale to oczywiście tylko w Poznaniu. Z okazji Mikołajek klasy IV wybrały się na nietypowe warsztaty do muzeum rogalowego. Było bardzo fajnie i pysznie.

W dniu 5 grudnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce Mikołajkowej do Wrocławia. Odwiedzilismy słynne Afrykarium, w którym podziwialiśmy śliczne kolorowe rybeczki rodem z Morza Czerwonego i Jeziora Tanganika. Stanęliśmy oko w oko z rekinami. Nad nami wdzięcznie przemykały różnorodne odmiany płaszczek. Szkoda, że nie dało się trochę ponurkować wśród tych pięknych stworzeń. Po spacerze wśród urokliwych kamieniczek znajdujących się w centrum Wrocławia, udaliśmy się w kolejne cudowne miejsce czyli Hydropolis. Dla tych, których fascynuje wodny i podwodny świat była to niepowtarzalna i niezwykle kształcąca lekcja przyrody. Poznaliśmy tajemnice twiące w głębi oceanów, elementy historii inżynierii wodnej oraz historie morskich zdobywców.