• Kronika 2017/2018

• 21.04.2018 19:55

• Pierniczki :)

• 11 kwietnia uczniowie z klas 1a i 3a byli na wycieczce w Toruniu. Z sympatycznym przewodnikiem zwiedzili Stare Miasto : zobaczyli Krzywą Wieżę, mury miejskie z basztami, piękny Rynek z Ratuszem Staromiejskim i kamienicami mieszczańskimi, Fontanną Flisaka i pomnikiem Mikołaja Kopernika. Widzieli dom, w którym się urodził. W Dworze Artusa obejrzeli wystawę szkła artystycznego. Był też czas na zakup pamiątek i tradycyjnych pierników. Głównym punktem programu były warsztaty w Żywym Muzeum Piernika, podczas których dzieci poznały proces wyrobu pierników i samodzielnie przygotowały piernikowe pamiątki. Spacerując po mieście wypatrzyły kota na dachu, żaby na fontannie, psa z parasolem i osiołka (upamiętniającego nietypowy pręgierz). Droga do autokaru wiodła obok ruin zamku krzyżackiego. Dodatkową niespodzianką był postój w Ciechocinku i spacer wokół tężni solankowych.