• Kronika 2017/2018

• Ogień Niepodległości

• 06.11.2017 11:17

• "Spośród słów używanych nieczęsto,
          tłumnie dzisiaj na place wybiegło
          słowo piękne, jak honor i męstwo,
          słowo, które brzmi – niepodległość..."
        • W dniach 3-5 listopada 2017 roku delegacja z naszej szkoły pojechała do Kostiuchnówki na Ukrainie po Ogień Niepodległości. Pani dyrektor Małgorzata Górecka, pani Katarzyna Antosiak, pani Justyna Muszyńska oraz uczennice klas VII - Daria, Natalia i Oliwia wzięły udział w uroczystościach w Polskim Lasku, gdzie po Mszy Świętej delegacje pobrały Ogień Niepodległości. Sztafeta harcerzy z Ogniem Niepodległości dotrze na centralne uroczystości państwowe w Warszawie. 11 listopada, w 99 rocznicę odzyskania niepodległości, ogień z Polskiego Lasku zapłonie w stolicy na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz w innych miastach naszej Ojczyzny. W delegacji uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 164, którzy Ogień Niepodległości przekażą pod katedrą podczas uroczystości 11 listopada w Łodzi.
          Przejazd uczniów wszystkich szkół łódzkich biorących udział w uroczystościach sfinansował Urząd Miasta Łodzi.