• Kronika 2017/2018

• MAD SCIENCE SHOW

• 16.04.2018 20:48

• Niezwykła lekcja angielskiego

• W dniu 12 kwietnia uczniowie z klas VIIa, VIIb oraz VIc wraz z licealistami uczestniczyli w futurystycznym spektaklu interaktywnym, zatytułowanym ‘MAD SCIENCE SHOW’. Szaleni naukowcy Mungo i profesor Chumleigh ( grani przez rodowitych Anglików) przybywają na Ziemię w roku 2036 z ważną misją. Chcą uratować świat przyszłości, opanowany przez roboty i rządzony przez władcę absolutnego Justina Bibera. Niestety podczas lądowania ich wehikuł czasu ulega poważnym uszkodzeniom. Okazuje się, że naprawa wielu urządzeń, niezbędnych do kontynuownia misji, wymaga znajomości praw fizyki, podstaw chemii i nawet tajników psychologii. Z pomocą przybywają młodzi Ziemianie. Uczniowie razem z naukowcami dokonują wielu ciekawych i niebezpiecznych eksperymentów naukowych. Na scenie ciągle coś wybucha, pęka, błyskają światła laserów, przez ludzi przepływa prąd, ale ostatecznie udaje się uratować ludzkość przed zagładą. Na sukces zespołu naprawczego złożyły się takie czynniki jak: harmonijna współpraca, poczucie humoru, dystans do siebie samych, śmiałość i aktywność naszych uczniów oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego.