- Unicef
- Cyfrowy świat
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej
- Rewitalizacja
- ERASMUS +
- Przyjaciele Zippiego
- FSMD
- Załoga Zielonych Detektywów
- Wybieram wodę
- Program współpracy z rodzicami
- Ukraina
- Mały Mistrz
- Zdrowe nietrudne
- Chronimy dzieci
- Mam kota na punkcie mleka
- Odkrywcy Łodzi
- Nasza Łódź
- Wolontariat
- Gotowi na sukces
- Gotowi na sukces B075
- Edukacja globalna dla najmłodszych
- Współpraca z przedszkolami
- Półkolonie zimowe
- Erasmus + Edukacja włączająca
- Otwarci na świat
- OFFICE 365
- Zdalna Szkoła +
- Wychowanie przez czytanie
Załoga Zielonych Detektywów
Szkoła Podstawowa nr 36 w Łodzi im. Z. Wasilewskiego została laureatem konkursu "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach" w nowym roku szkolnym organizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.
Program „Załoga Zielonych Detektywów” ma za zadanie uświadomić najmłodszym wychowankom, iż wszyscy jesteśmy częścią świata i mamy wpływ na otaczające nas środowisko.
W ramach projektu zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, zorganizowane warsztaty, konkursy i wycieczki dla uczniów klas I-III naszej szkoły oraz konkursy plastyczne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i wychowanków pobliskich przedszkoli.
Główne cele to :
- przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach i zjawiskach przyrodniczych,- kształtowanie postaw proekologicznych,
- zapoznanie dzieci z pięknem przyrody,- zainteresowanie racjonalnym korzystaniem z zasobów przyrody,
- zwiększenie szacunku dla roślin, zwierząt i ludzi,
- zwiększenie świadomości osobistego wpływu człowieka na środowisko,
- dostarczenie praktycznej wiedzy jak na co dzień w prosty sposób postępować proekologicznie,
- promocja zachowania bioróżnorodności,
- kształtowanie postaw twórczych w kontaktach z przyrodą,
- rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych i wyobraźni,
- kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy oraz wykorzystywania technik komputerowych.
Projekt został podzielony na 2 grupy tematyczne: „Woda , jej wpływ na otoczenie i człowieka”
oraz „Las, jego fauna i flora”. Jest to tematyka najbliższa zainteresowaniom dzieci, a obejmująca szeroki zasięg treści programowych.
Turniej Zielonych Detektywów
W Dzień Dziecka do wspólnych zabaw przystąpili detektywi z klasy II c i IIe. Wspólnie wykonaliśmy kilkanaście doświadczeń z wodą, poznaliśmy niektóre jej tajniki. A ponieważ ciało dziecka składa się z 75% wody mogliśmy zobaczyć i nazwać niektóre nasze narządy. Do czego potrzebne są płuca, serca? A wątroba i nerki? My już wiemy. A wy? Następnie mieliśmy okazję wykonać „obraz” naszego ciała. Gdzie leży serce, płuca, a gdzie nerki i wątroba? Nam się udało umieścić je we właściwym miejscu. A Wam?
Na zakończenie wybraliśmy imiona dla naszych drzewek, które wsadziliśmy w naszym ogrodzie.
Drzewko II e to FIGA, zaś II c to Rofames (przeczytaj wspak…). Jesteśmy z siebie bardzo dumni…
Załoga Zielonych Detektywów z klasy IVe wyruszyła na następną wyprawę. Tym razem do „Laboratorium wyobraźni” w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Mieliśmy okazję rozwiązać zagadkę detektywistyczną w laboratorium najsłyniejszego detektywa …(zaginął bowiem przepis niezwykłego eliksiru) … Cóż to było za zadanie: chemiczne eksperymenty, odparowywanie tajemniczego płynu, sprawdzanie składu płomienia oraz … odkrycie tajemnicy odbijających się baniek mydlanych. My już znamy ich składniki, a Wy? Może za 1000 uśmiechów zdradzimy Wam tajemne substancje?
Musieliśmy rozwiązać różniste zagadki logiczne w sali „Zaplatanego umysłu”. Okazało się, że zagadki przygotowanej przez przedszkolaki nikt nie potrafił rozwiązać. Ciekawe, czy Wam by się to udało? W sali eksperymentów fizycznych poznaliśmy ciekawostki z zakresu hydrodynamiki, magnetyzmu, elektryczności i optyki. Trudne nazwy, prawda? Niektórzy stali, a nawet skakali na głowie. Czy to możliwe? Niektórzy powiedzą, że nie... ale my to widzieliśmy na własne oczy.