• Konkursy

• Łódź w liczbach

• Szkoła Podstawowa nr 36 w Łodzi jest organizatorem

międzyszkolnego konkursu: „Łódź w liczbach”,

skierowanego do uczniów klas V.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Głównym celem konkursu jest upowszechnienie wśród łódzkich dzieci wiedzy na temat naszego miasta oraz

rozwijanie matematycznych uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Dokument potwierdzający patronat nad konkursem ---- > Patronat.pdf

Konkurs przebiega w III etapach:

W I etapie (wewnątrzszkolnym), każda szkoła we własnym zakresie przeprowadza eliminacje, w wyniku, których wybiera trzech swoich reprezentantów.

W II etapie (odbywającym się na terenie naszej szkoły), każdy z uczestników rozwiązuje test o treściach regionalnych z wykorzystaniem umiejętności matematycznych. Reprezentanci sześciu szkół, których uczniowie w ogólnej klasyfikacji uzyskali największą liczbę punktów przechodzą do etapu finałowego.

Etap III (finałowy) ma charakter wspólnej zabawy. Uczniowie pracując w zespołach rozwiązują krzyżówki, układają puzzle, odgadują obiekty przedstawione na ilustracjach i rozwiązują inne zadania napisane w formie zabaw.

Nad przebiegiem konkursu czuwa szanowne jury, powołane prze Dyrektora naszej szkoły. W jego skład wchodzą zaproszeni goście: przedstawiciele ŁCDNiKP oraz organizacji zajmujących się edukacją regionalną. Konkurs nasz wspierają: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Wydział Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Konkurs „Łódź w liczbach” cieszy się dużym zainteresowaniem. Corocznie uczestniczy w nim ok. 20 szkół. Mamy nadzieję, że w obecnym roku, jeszcze więcej szkół zaszczyci nas swoją obecnością.

Zapraszamy wszystkie szkoły, zainteresowane tematyką regionalną, do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminie konkursu.---> REGULAMIN_X_KONKURSU_LODZ_W_LICZBACH_2017.docx

Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia do konkursu. ---- > Karta_zgloszenia.rtf

X Międzyszkolny Konkursu „ Łódź w liczbach”- „Śladami Łódzkich Bajek”

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu „ Łódź w liczbach”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Śladami Łódzkich Bajek”.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi- Pani Hanna Zdanowska oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Celem konkursu było:

-upowszechnianie wiedzy na temat historii Łodzi,

-upowszechnienie wiadomości na temat łódzkiej animacji filmowej,

-znajomość pomników znajdujących sie na Szlaku Łodzi Bajkowej,

-rozwijanie matematycznych uzdolnień,

-kształtowanie więzi emocjonalnych ze swoim miastem,

-korzystanie z różnych źródeł informacji,

-doskonalenie pracy w grupie.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:

I etap - wewnątrzszkolny - każda szkoła przeprowadza we własnym zakresie eliminacje i wyłaniała 3 – osobową drużynę.

II etap - odbył się na terenie naszej szkoły - wszyscy uczestnicy, w czasie 60 minut, rozwiązywali test z zadaniami matematycznymi których treść związana była z tematem konkursu. Do konkursu zgłosiło się 16 szkół z Łodzi.

Reprezentanci sześciu szkół, których uczniowie najlepiej napisali test, przeszli do III etapu – finałowego, który miał charakter pracy zespołowej.

Były to szkoły nr 12, 71, 205, 122, 34,Prywatna Szkoła K. Augustyniaka.

W ramach poleceń konkursowych zespoły uczniowskie rozwiązywały zadania tekstowe, krzyżówki, rozpoznawały rzeźby ustawione na szlaku Łodzi bajkowej, układali puzzle, przeliczali odległości na planie miasta. Rozwiązywali zadania z przeliczaniem czasu, wykreślali imiona bohaterów bajek Se-ma-fora, itp.

Nad oceną pracy uczniów czuwało jury, w którym zasiedli zaproszeni goście: doradca metodyczny ŁCDNiKP - Barbara Muras, konsultant i doradca metodyczny ds. pomiaru dydaktycznego ŁCDNiKP – Kazimierz Żylak , pedagog SP 36 - Jan Czemerski, dyrektor SP 36 w Łodzi- Małgorzata Górecka.

Laureaci konkursu:

I miejsce SP 12: Suligowski Tomasz, Wilińska Zuzanna i Skoneczna Emilia

II miejsce SP 71 : Esmont Piotr, Kaźmierczak Mikołaj i Szaforski Aleksander

III miejsce SP 205: Kacperczyk Małgorzata, Szymańska Natalia i Rachwalski Bartłomiej

Finaliści konkursu:

IV miejsce- SP122 : Król Marcel, Zacharska Katarzyna i Eppel Bartosz

V miejsce-SP 34 : Olczak Julia, Horna Bartosz i Zieliński Adrian

VI miejsce– Prywatna Szkoła Krzysztofa Augustyniaka

Pietrzak Robert, Mucha Stanisław i Sendacka Julia

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom którzy przygotowali uczniów do naszego konkursu i życzymy wielu sukcesów zawodowych. Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego konkursu , a w szczególności :

Wydziałowi Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Wydziałowi Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi, Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi i Radzie Rodziców SP 36 oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Organizatorki konkursu : Anna Miszczak, Agnieszka Czesna, Magdalena Rojek