• Organizacja szkoły

środa 8.55 – 9.40

czwartek 8.55 – 14.30

piątek 8.00 – 11.30
            Na konsultacje można umawiać się za pomocą dziennika Librus

Pedagog specjalny:

• współpraca z nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych lub innymi specjalistami, rodzicami oraz uczniami
            • rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły
            • rozwiązywanie problemów dydaktycznych i wychowawczych uczniów
            • udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w bezpośredniej pracy z uczniem
            • współpraca, w zależności od potrzeb, z innymi podmiotami ( m.in. poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, placówkami doskonalenia nauczycieli, innymi  szkołami i placówkami, organizacjami pozarządowymi, pomocą nauczyciela, pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny
            • wspieranie nauczycieli i wychowawców
            • współpraca z zespołem w zakresie opracowania i realizacji indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym zapewnienia mu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Pedagog szkolny klas I-VIII
            mgr Agnieszka Matynka
            (pokój nr 20, II piętro)

poniedziałek 10.30 – 15.30

wtorek 12.00 – 16.00    16-17 konsultacje

środa 10.00 – 14.30

czwartek 09.30 – 14.00

piątek 11.00 – 15.00

Na konsultacje można umówić się:

- za pomocą platformy Office 365 i dziennika Librus

- telefonicznie (786 082 048)

O zmianach w godzinach pracy pedagodzy będę informować na Librusie.

Godziny pracy mogą ulec zmianie o czym będzie informować wywieszka na drzwiach gabinetu pedagoga.

Czym zajmuje się pedagog szkolny?

1. Pomaga wychowawcom klas w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb uczniów: analizuje niepowodzenia szkolne, trudności wychowawcze, wyniki nauczania i ocen zachowania.
            2. Przeprowadza  rozmowy indywidualne, rozmowy z rodzicami, wywiady środowiskowe. Uczestniczy w godzinach wychowawczych. Organizuje spotkania psychologiczne udziela porad wychowawczych.
            3. Prowadzi lub organizuje prelekcje i dyskusje na tematy ważne i interesujące uczniów.
            4. Organizuje i prowadzi różne formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
            5. Podejmuje działania wychowawcze i profilaktyczne wynikające z programu wychowawczego szkoły  i programu profilaktyki.
            6. Podejmuje działania na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez informowanie rodziców i uczniów o możliwościach i procedurze uzyskania zasiłków, stypendiów i innych form pomocy materialnej oraz współdziałanie z instytucjami i organizacjami pozaszkolnymi udzielającymi wsparcia materialnego.
            7. Współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i innymi specjalistami w zakresie konsultacji metod i form pomocy udzielanej uczniom oraz w zakresie specjalistycznej diagnozy w indywidualnych przypadkach.

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

1. Masz problemy w klasie, z kolegami, nie umiesz ich rozwiązać.
            2. Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
            3. Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
            4. Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
            5. Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.
            6. Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz, w jaki sposób.
            7. Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

• klas I-III
              • sala nr 20, II piętro
              • klas IV-VII
              • sala nr 10B, I piętro