• Mamy I miejsce!

• Spotkanie Młodych Badaczy

27 lutego 2024 odbyło się VI Spotkanie Młodych Badaczy - W poszukiwaniu praw fizyki i chemii w XII LO. Naszą szkołę reprezentował Misza, który zaprezentował działo magnetyczne oraz Michalina i Hubert, którzy prezentowali energetyczną moc wodoru i właśnie za to doświadczenie zdobyli I miejsce. GRATULACJE dla całej ekipy.

• "Czarcie gry"

• W miniony czwartek klasa 7b wybrała się na niezwykle ciekawą i współczesną sztukę "Czarcie gry". Spektakl wywołał wiele emocji wśród młodzieży.

• Kuchenne rewolucje

• Zajęcia techniki nie muszą być nudne. W klasie 6a odbyła się lekcja gotowania, pieczenia i smażenia... Prawdziwe kuchenne rewolucje... A w nich: placuszki bananowe, hamburgery, desery, nuggetsy, pancaki, tiramisu i pizza.

• Wyróżnienie

• W dniu 21.02.2024 uczennice Lena Rybak 6a, Zuzanna Pietrzak 6a, Apolonia Miszczak 6b i Wiktoria Wiktor 6b brały udział w TURNIEJU ZAWODOZNAWSTWA "Poznajemy różne zawody ". Uczennice otrzymały wyróżnienie. Gratulację.

• Warsztaty

• W dniu 19.02.2024 uczniowie ósmych klas uczestniczyli w warsztatach technik usług kosmetycznych oraz technik usług fryzjerskich prowadzonych na terenie naszej szkoły przez Łódzką Szkołę Mody Kosmetologii i Fryzjerstwa -ANAGRA.

• Przedszkolaki

• 21 lutego odwiedziła naszą szkołę grupa młodych badaczy z Przedszkola Miejskiego nr 8.
              Odkrywaliśmy tajemnice wody.

• Randka w ciemno z książką

• Biblioteka na Walentynki

Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji Randka w ciemno z książką. Teraz zostało spędzić z wybranymi lekturami kilka miłych popołudni!

• Bookflix

• Już jest! Bookflix stworzony wg trendów szkolnej biblioteki. Tu każdy znajdzie coś dla siebie ❤️

• klasy  I-III

13 lutego odbył się w naszej szkole szalony bal karnawałowy dla uczniów kasy młodszych. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami i nauczycielami. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wszystkich wprawiły w dobry humor.

• „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

• W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się w naszej szkole zebrania z rodzicami, podsumowujące I półrocze. Klasa 7 a zrobiła przy tej okazji swoim rodzicom niespodziankę i zaprosiła ich do wspólnej zabawy przy okazji omówienia fragmentu II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Po niezwykle nastrojowej części dramowej spotkania (odczytaniu tekstu z podziałem na role) uczniowie razem z rodzicami i opiekunami rozwiązywali zadania dotyczące lektury. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem.