• A w świetlicy..

• W tym tygodniu w świetlicy obchodziliśmy Dzień Ochrony Słoni. Poznaliśmy ciekawostki z ich życia, śpiewaliśmy piosenkę o czterech zielonych słoniach oraz dostaliśmy na pamiątkę i na szczęście słoniowe miniaturki.

• Poznajemy bezkręgowce

• Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w zajęciach w ramach Łódzkiego Festiwalu Nauki Sztuki i Techniki przygotowanych przez p. Aleksandrę Jabłońską i studentów Wydziału Biologii UŁ. Uczniowie z pomocą kluczy rozpoznawali bezkręgowce żyjące w różnych środowiskach. Obserwowali larwy owadów odłowione w stawie. Pobrali DNA środowiskowe, które można wykorzystać do oznaczania gatunków. Było naukowo i ciekawie.

• Turniej Scrabble

• W tym tygodniu w szkolnej bibliotece odbył się turniej Scrabble. Uczniowie zajadle rywalizowali, szare komórki pracowały na najwyższych obrotach. Finał już w przyszłym tygodniu!

• Zajęcia w Instytucie Biofizyki

• Tryboluminescencja, dyfuzja, luminescencja, zjawiska redoks, recepcja zmysłowa, osmoza, olfaktometria to tylko niektóre z procesów, które uczniowie klas 7 poznali podczas zajęć w Instytucie Biofizyki. Studenckie Koło Naukowe Młodych Biofizyków zaprezentowało doświadczenia, podczas których przekonali, że nauka potrafi być fascynująca

• Dzień Pamięci

• W piątek 12.04 klasa VIIC jako delegacja naszej szkoły udała się na obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

• Wiosenny spacer

• W słoneczny czwartek klasy 3b, 2b i 2c wybrały się na spacer do zrewitalizowanego Parku Staromiejskiego. Podziwiały wiosenne kwiaty i kwitnące drzewa. Dzieci mogły pobawić się na specjalnie dla nich przygotowanych placach zabaw. Chętnie tu wrócimy

• Sukces naszej uczennicy

• Z dumą przedstawiamy sukces naszej uczennicy Amelki. Zmagając się w turnieju tańca towarzyskiego w Dłutowie 17 marca 2024 r . odczuwane były niesamowite emocje i zaangażowanie. Szczególnie cieszy fakt, że miała zaszczyt zdobyć pierwsze miejsce spośród czterech utalentowanych uczestniczek, co dodatkowo podkreśla osiągnięcie i determinację w rozwijaniu talentu w tej dziedzinie.

• Easter Basket

• dla klas VI -VIII chłopcy

W dniu 27.03.2024r odbył się turniej Easter Basket dla klas VI -VIII chłopcy. W związku z tym, że turniej był związany z tematyką zbliżających się świąt Wielkanocnych, do turnieju zgłosiły się ekip : Big Balls VIIIa, Jajecznica, Skaczące zające, Zajączki. Turniej przy raperskiej oprawie muzycznej przyciągnął wielu kibiców z naszej szkoły co sprawiło, że rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta!

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Big Balls VIIIa

II miejsce Jajecznica

III miejsce Zajączki klasa VIab

IV miejsce Skaczące zające

GRATULACJE !!!! BRAWO dla super kibiców!

• Kawiarenka dla Zenka

• klasa 4a

25 marca klasa 4a zorganizowała w szkole Kawiarenkę dla Zenka. Uczniowie przygotowali szaszłyki owocowe, babeczki, ciasta, czekoladowe cake popsy, popcorn i napoje. Pieniążki ze sprzedaży smakołyków zostaną przeznaczone na renowację pomnika patrona naszej szkoły - Zenona Wasilewskiego.