• Bijemy rekord

• "Przerwa na czytanie"

30 października odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja bicia rekordu w czytaniu "Przerwa na czytanie". Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VIII. Podczas pierwszej, długiej przerwie czytaliśmy w sali gimnastycznej. Była to niezwykła okazja do wymiany czytelniczych upodobań między uczestnikami akcji. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie.

• Wieczór autorski Adama Widerskiego

• 24.10.2023 roku odbył się wieczór autorski Adama Widerskiego, naszego nauczyciela historii i twórcy kryminałów. W mroczny klimat wprowadziła nas krótka inscenizacja przygotowana przez uczniów. Scenka była zainspirowana nową powieścią zatytułowaną "Turysta". Następnie Pan Adam odpowiedział na pytania związane z jego twórczością. Zwieńczeniem spotkania z pisarzem były warsztaty kreatywnego pisania kryminałów. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje powieść i dostaliśmy inspirujące wskazówki dotyczące tworzenia dzieła literackiego.

• Mamy I miejsce!

• XVI edycja konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa"

25 października odbył się finał etapu miejskiego XVI edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Nasi uczniowie Borys Zwierewicz i Patrycja Piasecka uczniowie klasy 2b zostali zwycięzcami etapu miejskiego XVI edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły wyłonione podczas eliminacji szkolnych najlepsze pary zawodników z 13 łódzkich szkół podstawowych, które zgłosiły się do konkursu. Rywalizowały dwuosobowe drużyny, składających się z chłopca i dziewczynki. Zawodnicy, w pierwszej kolejności musieli rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie składający się z 15 pytań, a następnie przystąpić do testu sprawności fizycznej, czyli w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód wzorowany na teście sprawnościowym dla kandydatów do służby w Policji. Nasi uczniowie wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 24 listopada 2023 roku. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Wojciech Malarczyk. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi,

II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 64 w Łodzi,

III miejsce uczniowie Szkoły HB Podstawowej nr 173 w Łodzi.

Gratulacje!!!!

• Piłka ręczna

• 12 października odbył się kolejny Turniej Piłki Ręcznej dla klas 4. Zajęliśmy III miejsce. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Jakub Charęza. Gratulujemy !!!

• Zajęcia pokazowe z piłki ręcznej

• W związku z odbytymi 10 października zajęciami pokazowymi z piłki ręcznej, zawodnicy pierwszego zespołu obecni w szkole oraz dyrektor sportowy UKS Anilana Łódź chcieliby ogromnie podziękować za przygotowanie dzieci do treningu oraz zaprosić na specjalistyczne zajęcia do klubu !!! Poziom sportowy okazał się bardzo obiecujący przyszłościowo i warto zainwestować trochę czasu dla rozwoju dzieci. Zapraszamy na zajęcia:

𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘 𝟒

poniedziałek 18:00

czwartek 16:30

sobota 9:00

kontakt:

Eryk Pisarkiewicz 536-846-629

Bartosz Pawlak 663-305-771

𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘 𝟓

poniedziałek 18:00

wtorek 16:30

czwartek 16:30

sobota 9:00

kontakt: Sergiusz Przybylski 798-063-044

𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘 𝟔

poniedziałek 16:30

środa 16:30

piątek 16:30

sobota 10:30

kontakt: Robert Sobór 603-664-189

Dla młodszych dzieci z roczników 2015/2016 zajęcia prowadzą również trenerzy Eryk & Bartosz (Zręczna Ferajna)

Do zobaczenia na treningu!

• Liga szkolna w Judo

• W sobotę 30 września br. hala Łódzkiej Gwardii wypełniła się judokami rywalizującymi w I turnieju ligi szkolnej w judo. W zawodach bardzo dobrze radzili sobie judocy, którzy na co dzień uczą się w naszej szkole w klasie 4a. Kajetan Karpiak i zajął I miejsce oraz Sara Pawlak zajęła II miejsce. Gratulacje dla zawodników i trenerów KS Gwardia Łódź. Duże brawa!

• Kiermasz ksiażkowy

• Jak co roku, biblioteka szkolna we współpracy z Księgarnią Tuliszków zorganizowała kiermasz książkowy. Kiermasz trwa aż do końca grudnia i można na nim zakupić w atrakcyjnej cenie m.in.

- kolorowanki

- książeczki edukacyjne

- książeczki z naklejkami

- pomoce dydaktyczne

- powieści dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do biblioteki.

• Gratulujemy!

• Bożena Salska i Mirosław Malinowski

Zbliża się Dzień Nauczyciela... jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Niektórzy z nich zostali już nagrodzeni podczas uroczystości w Urzędzie Miasta Łodzi. Są pośród nich nauczyciele naszej szkoły. Gratulujemy!

• Dzień Głośnego Czytania

• 29.09 klasa Vb świętowała Dzień Głośnego Czytania. Podczas lekcji języka polskiego na boisku szkolnym dzieci czytały wybrane fragmenty opowiadań z serii "Gorzka czekolada". Pogoda dopisała, uczniowie połączyli przyjemne z pożytecznym.