• Skarbonka Eco

• Klasa 1c przystąpiła do konkursu " Skarbonka Eco ". Podczas zajęć dzieci wykonały skarbonki według własnych projektów, wykorzystały materiały nadające się do recyklingu. Dzieci postanowiły oszczędzać na wakacje.

• Mistrz liczenia Pieniędzy

• W konkursie-Mistrz Liczenia Pieniędzy wyróżnieni zostali:

Zosia Mockałło 4b
              Apolonia Miszczak 4b
              Maja Zagajewska 6a
              Roksana Wojciechowska 6a
              Gabrysia Polańska 6a
              Rafał Stryjewski 4b
              Julia Kokosińska 5a
              Mikołaj Jabłoński 5a
              Igor Rybak 5a
              Fabian Kuźma 5a
              Jakub Kopacki 7b
              Maja Hodyniuk 4a
              Julia Stryjewska 7b
              Michalina Koralewska 7b
              Krzysztof Podlasiak 7b

Nagrody i dyplomy rozdamy w przyszłym tygodniu. Gratulujemy zwycięzcom.
              Małgorzata Kobus i Barbara Kulesza.

• Zaproszenie

• Pierwsza Komunia Święta coraz bliżej. Uczniowie klas trzecich zaprosili dyrekcję, wychowawców i nauczycieli na to ważne dla nich wydarzenie.

• Nasz patron

• Pamiętamy

W miniony czwartek Samorząd Uczniowski odwiedził grób patrona naszej szkoły Zenona Wasilewskiego, aby wykonać niezbędne prace porządkowe i przygotować dekorację z okazji Świąt Wielkanocnych.
            • Talenciaki

• Pamiętacie akcję zbierania talenciaków? Za zebrane talony dodarł do szkoły sprzęt sportowy, materiały plastyczne, magnetyczna piramida żywienia, a dziś otrzymaliśmy zegary. Jest jeden zegar duży i 25 małych, więc wystarczy dla każdego ucznia. Na zegarach są godziny poranne, popołudniowe i minuty. Wszystko tam jest, więc łatwo odczytać, która godzina. Świeżutkie zegary testowali w piatek uczniowie klasy 3a.

• Brawo WY!

• „Międzyszkolny konkurs geograficzny o krajach niemieckojęzycznych”

Uczennica Michalina Koralewska oraz uczniowie Jan Florczyk, Kuba Kopacki i Krzysztof Podlasiak uczestniczyli w „Międzyszkolnym konkursie geograficznym o krajach niemieckojęzycznych”, którego organizatorem było VIII LO w Łodzi. Nasza szkoła wystawiła podczas konkursu dwie drużyny i obie odniosły sukces, ponieważ dostały się do grona pięciu najlepszych drużyn uczestniczących w turnieju. Podczas pierwszego etapu zadaniem było rozwiązanie testu, a w drugim etapie odpowiadanie na losowo wybrane pytania o różnym stopniu trudności.

Jedna z naszych drużyn zajęła I miejsce zaś druga wyróżnienie. Serdeczne gratulacje!

• Klasy II

• zawody sportowe

29 marca odbyły się międzyklasowe zawody sportowe "WYŚCIGI RZĘDÓW" wśród klas II.

I miejsce - klasa 2c

II miejsce - klasa 2a

III miejsce - klasa 2b

Gratulacje!

• Konkurs kaligraficzny

• 21 marca odbył się konkurs kaligraficzny dla klas 1-3. Zadaniem dzieci było piękne przepisanie wiersza Juliana Tuwima pt: Abecadło. Praca wymagała skupienia i dokładności. Najlepiej z tym zadaniem w klasie 1c poradzili sobie : Julka, Władek, Alan i Kamil. Brawo pierwszaki !!!

• Klasy VIII

• Turniej gamingowy

21 marca reprezentanci klas ósmych:

1. Kacper Łytek 8b

2. Gabriel Rakowski 8c

3. Jakub Sarnacki 8e

4. Wiktor Purgał 8e

5. Igor Stępniak 8e

wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Gamingowym i zajęli III MIEJSCE w grze VALORANT.

Gratulacje!

• Gratulujemy

• Krzyży za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej

20 marca w bazylice archikatedralnej przy ul. Piotrkowskiej odbyło się uroczyste wręczenie Złotych i Srebrnych Krzyży za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Jedną z nagrodzonych osób była pani Ewa Pędziwiatr nauczycielka religii w naszej szkole. Gratulujemy

• Dzień Świętego Patryka

• Konkurs

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym z okazji Dnia Świętego Patryka.Spisaliście się na medal, dzięki Wam pracownie językowe zdobią piękne, liczne plakaty.

Laureatami konkursu zostali:- Stanisław Ostaszewski kl.2a- Lena Głuchowicz kl. 3a- Helena Mockałło kl. 4b- Valentyna Pysarieva kl. 5a- Marysia Sujecka kl. 5b- Alan Cieplucha kl.5b

GRATULUJEMY!

Anglistki

• Dzień Matematyki

• konkurs

14 marca, w Dniu Matematyki odbył się konkurs szybkiego liczenia. Najlepszymi rachmistrzami w klasie 1c okazali się Władek, Alan i Marcel. Brawo chłopcy !!!!

• Młodzież dla Łodzi

• Szkolny Budżet Deliberacyjny

Młodzież dla Łodzi-Szkolny Budżet Deliberacyjny. Konferencja prasowa z udziałem młodzieży podsumowująca projekt

Projekt "Młodzież dla Łodzi - Szkolny Budżet Deliberacyjny" realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowany z Funduszy EOG.

• Szkolne Koło Caritas

• Czekoladowy Mikołaj 2022

Wolontariusze naszej szkoły w ramach Szkolnego Koła Caritas włączyli się w dniach 6-7 grudnia w akcję Czekoladowy Mikołaj 2022, zbierając na pomoc potrzebującym. Inicjatywa pozwoli przekazać środki organizacji Caritas na rzecz osób oczekujących pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.