• Projekty szkoły

• FSMD

• Szkoła Podstawowa nr 36 jest współorganizatorem Festiwalu Sztuki Małego Dziecka.

Misją Festiwalu jest współudział w rozwijaniu i upowszechnianiu wychowania przez
            sztukę oraz  pogłębianie współpracy wśród instytucji zajmujących się twórczym rozwojem dziecka. Formuła festiwalu obejmuje wiele realizacji, wszystkie  one co roku skupione są wokół innego hasła przewodniego.

Nasze działania w ramach FSMD :

- Zajęcia w Ogrodzie Sztuki (Łagiewniki)

- zajęcia warsztatowe na terenie szkoły

- prowadzenie finału małej sceny w Teatrze Pinokio

- ewaluacja projektu

22 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Festiwalu Sztuki Małego Dziecka.
            Warsztaty pt.: "Pląsanie i plątanie" zostały przeprowadzone przez Panią Małgorzatę Kucner-Mateję oraz Panią Igę Wójcikowską. Przy pomocy sznurka, gumy do skakania i instrumentów muzycznych pląsaliśmy i plątaliśmy się wokół tematu WIOSNY. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy poplątaną pracę plastyczną „Wiosenna łąka”. Było dużo uśmiechu, radości i zabawy.

Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Joannę Cieślak i Martę Walaszczyk
            pt: „Utkać własną historię” w ramach Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. Poznali wiele ciekawostek
            i legend dotyczących powstawania Łodzi przemysłowej, historie wielkich fabrykantów m.i.: I.Poznańskiego, L.Geyera, K.Scheiblera. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie robotników łodzian sprzed 200 lat. Ze szczególnym zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu ich rówieśników, ciężko pracujących
            w fabrykach. Oglądali zdjęcia famuł, ochronek,fabryk. Dowiedzieli się, jak wyglądały ubrania dzieci, te na co dzień i od święta, co jadły, jak wyglądał ich dzień, jakie były ich ulubione zabawy.

Uczniowie mieli też szansę zaprojektować ubrania z wielu materiałów, o różnej grubości i fakturze.
            Na przygotowanych przez prowadzących szablonach-sylwetkach tworzyli projekty według własnego pomysłu. Zajęcia te rozwijały wiele ważnych w życiu młodego człowieka umiejętności, wśród których kreatywność i odkrywanie swej artystycznej duszy były zauważalne.

25 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 36 im. Zenona Wasilewskiego w Łodzi odbyły się warsztaty plastyczne w ramach XVII FSMD. Przeprowadziły je Iwona Cupriak i Mariola Sochacka.
            W warsztatach uczestniczyli trzecioklasiści z SP nr 101 w Łodzi. Motywem przewodnim festiwalu jest w tym roku „Sztuka”. Podczas zajęć zatytułowanych „Papierowe dzieła sztuki-wiosenny sad” uczniowie pracowali w trzech grupach. Ozdabiali wiosenne drzewa liśćmi, kwiatami, ptakami i motylami. W czasie wykonywania elementów zdobniczych dzieci: wycinały, przeplatały, przeciągały, kolorowały, kleiły, formowały. Powstały trzy oryginalne drzewa, każde wykonane inną techniką. Dzieci wykazały się wyobraźnią twórczą, pomysłowością i cierpliwością. Zajęcia dostarczyły uczniom i prowadzącym wiele radości.

22 maja 2018 klasa I c uczestniczyła w zajęciach w Ogrodzie Sztuki w Łagiewnikach w ramach XVIII FSMD. Było bardzo ciekawie i kolorowo. Uczyliśmy się grać na bębnach, próbowaliśmy chodzić z zawiązanymi oczami jak we mgle, robiliśmy motylki z papieru i inne fajne rzeczy.