• Projekty szkoły

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki programowi zakupiono:

• Drukarka 3D z akcesoriami, laptopem i skanerem
            • Narzędzia do realizacji nagrań dźwięku i obrazu – studio nagrań (blenda fotograficzna, mikrofony, mikro porty, mikser dźwięku dyktafon, nagłośnienie, oprogramowanie do edycji
              i montażu obrazu)
            • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości
            • Roboty edukacyjne z akcesoriami
            • Teleskop z akcesoriami
            • Wyposażenie pracowni technicznej w tym kuchnia z piekarnikiem, lodówka, kuchenki elektryczne, opiekacze, żelazka, roboty wielofunkcyjne, piekarnik elektryczny, wyposażenie kuchenne (garnki, talerze, sztućce, miski, deski itp.), maszyna do szycia, gaśnica
            • Tablice sucho ścieralne

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy
             i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

NASZE DZIAŁANIA

W szkolnej pracowni, która została wyposażona w sprzęt kuchenny zakupiony w ramach programy LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI pojawili się pierwsi kucharze. Wykorzystali miksery, roboty planetarne i przyniesione przez siebie produkty, do przygotowania gofrów. Szkolne gofrownice pracowały pełną mocą i udało się! Zapach unoszący się w całej szkole zwabił do naszej kuchni uczniów, nauczycieli, a nawet pracowników, którzy prowadzili w szkole jakieś prace naprawcze.
             Dla wszystkich nie wystarczyło...

W listopadzie po raz pierwszy uczyliśmy się jak prasować ubranie. Żelazka i deski do prasowania są w wyposażeniu naszej pracowni zakupionej w projekcie Laboratoria Przyszłości. Prasowanie okazało się nienajłatwiejszą czynnością ale udało się! Koszula dla taty do pracy i koszulki na jutro do szkoły są gotowe. Kto wykonał swoje zadanie miał czas na relaks przy malinowej herbacie.

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Ale żeby nauczyć ich kreatywności najpierw sami musimy zapoznać się z nowoczesnym sprzętem jaki nasza szkoła zakupiła w ramach tego programu. Poniżej szkolenie z gogli wirtualnej rzeczywistości i drukarki 3D. Było bardzo ciekawie.

Na chemii LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Sezon obserwacji astronomicznych otwarty.😀
            Teleskop został zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".