• Projekty szkoły

• Program współpracy z rodzicami

Cele programu:

1. Opracowanie jednolitego, przyjaznego, integrującego i spójnego systemu współpracy szkoły z rodzicami.

2. Zwiększenie zaangażowania rodziców w realizację zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych szkoły.

3. Rozwijanie poczucia współodpowiedzialności rodziców za efekty pracy szkoły.

4. Doskonalenie form wzajemnej współpracy, integracja wszystkich podmiotów.

5. Uzgodnienie wspólnego systemu oddziaływań wychowawczych.

6. Wypracowanie przyjaznego klimatu współpracy opartego na partnerstwie i rzeczywistym dialogu.

Szkolny program współpracy z rodzicami ---- > Szkolny_program_wspolpracy_z_rodzicami.docx

Zadania szkoły w zakresie współpracy z rodzicami:

1. Aktywizowanie rodziców do osobistego włączania się w życie szkoły ich dzieci.

2. Wspieranie rodziców w realizacji ich funkcji wychowawczej.

3. Korzystanie z wiedzy, umiejętności i możliwości rodziców w celu doskonalenia jakości pracy szkoły.

Zadania rodziców w zakresie współpracy ze szkołą:

1. Opiniowanie prawa wewnątrzszkolnego – Statutu Szkoły, Szkolnych Zasad Oceniania, Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego.

2. Wspomaganie szkoły we wszystkich obszarach pracy.

3. Współpraca w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i innych związanych z działalnością szkoły.

4. Inicjowanie przedsięwzięć oraz aktywne uczestnictwo w pracach, imprezach i uroczystościach na rzecz klasy i szkoły.

5. Współpraca przy realizacji projektów (innowacyjnych, unijnych, rządowych) podnoszących efekty pracy szkoły.

6. Uczestnictwo w zebraniach organizowanych przez wychowawcę klasy lub dyrektora szkoły.

Tematyka spotkań (propozycje):

1. BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA/ WARSZTATY AKTORSKIE

2. WARSZTATY PLASTYCZNE/ WARSZTATY RĘKODZIEŁA (np. haft)

3. WARSZTATY KULINARNE

4. WARSZTATY CUKIERNICZE

5. ZAJĘCIA SPORTOWE

6. BEZPIECZNY INTERNET

7. GRY LOGICZNE

8. ZAJĘCIA QUILLINGU/ ORIGAMI/ DECOUPAGE

9. ZAJĘCIA DOTYCZĄCE PRAKTYCZNEGO ZASTOSOWANIA SUROWCÓW WTÓRNYCH

10. ZAJĘCIA MUZYCZNE

11. ZAJĘCIA OGRODNICZE

12. FLORYSTYKA

13. MODELARSTWO

14. WARSZTATY FOTOGRAFII

15. PIERWSZA POMOC DLA MALUCHÓW

16. ŻONGLERKA/ GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

17. MOJE HOBBY

18. WARSZTATY Z WIZAŻU

Listopad 2022 - odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach Programu Współpracy
            z Rodzicami. Rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się z podstawami języka migowego. Naszym przewodnikiem po tym świecie był pan Sebastian Lubowiecki.

Super zajęcia! Dziękujemy

Piątkowe popołudnie grupa rodziców, uczniów i nauczycieli spędziła na bardzo ciekawych warsztatach plastycznych. Zaprzyjaźnione nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 64, pokazały sposoby wykonania efektownych, barwnych kwiatów z ogólnie dostępnych materiałów... Rozpoznajecie jakich?

04 kwietnia po południu rozniosły się po szkole smakowite zapachy...
            W jadalni, w ramach Programu Współpracy z Rodzicami, odbyły się warsztaty kulinarne, w czasie których powstały różne kulinarne cuda. Sprawne ręce dzieci, ich mam i nauczycielek wyczarowały sałatki, kanapki, "małe co nieco".

28 listopada odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców. To kolejne ze spotkań organizowanych w ramach Szkolnego Programu Współpracy z Rodzicami. Zajęcia prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 64 w łodzi – p. Dagmara Dembska i Ewa Broncher – Filipska. Uczestnicy warsztatów - rodzice wraz z dziećmi oraz nauczyciele SP 36, wykonali piękne choinki.