• Microsoft Showcase School 2024-2025!

• Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz trzeci uzyskała prestiżowy tytuł Microsoft Showcase School 2024-2025!

To oznacza, że jesteśmy częścią globalnego programu innowacyjnych szkół na świecie!

Osiągnięcie tego tytułu możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności. Wielu z naszych nauczycieli również zostało uczestnikami programu MIEE (Microsoft Innovative Educator Expert) 2024-2025.

Cieszymy się, że nasz wysiłek został dostrzeżony i uznany za istotny wkład w przyszłość edukacji. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

• Gratulacje!

• Dnia 28 września 2024 roku uczennica klasy 5a Sara Pawlak zajęła II miejsce w I Turnieju ligi szkolnej w Yudo 2024. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej właśnie okazji świetliczaki odwiedziły szkolną bibliotekę i zrobiliśmy sobie małe czytanie na dywanie. Tak bardzo dzieciakom spodobała się lektura, że jesteśmy już umówieni również na jutro!

Czytanie dodaje skrzydeł!

• Ratownicy Czytelnictwa Odkrywamy Nowe Lądy 2023/2024

• Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie za aktywny udział w programie Ratownicy Czytelnictwa Odkrywamy Nowe Lądy 2023/2024 i prowadzenie działań upowszechniających czytanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tym roku też planujemy uczestniczyć w nowej edycji programu i przygotowywać nowatorskie projekty czytelnicze pod hasłem: „Radość płynie z czytania”. Nasze pierwsze działanie w tym roku to … Dzień Głośnego Czytania. Podczas słuchania uczniowie byli uważni, tworzyli obrazy podążając za usłyszaną treścią, rozwijali swoją wyobraźnię.

• #nieZWYKLIBOHATEROWIE

• Wiktor Ledzion razem z 50 innymi wolontariuszami uczestniczył w akcji sprzątania terenów zielonych nad Jasieniem. Skorzystał z zaproszenia Fundacja #nieZWYKLIBOHATEROWIE poświęcając czas wolny na udział w wolontariacie.

Brawo nieZwykły Bohaterze!!!

• Sprzątanie świata

• Tegoroczne hasło AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku”. My uprzątnęliśmy fragment parku Na Zdrowi.

• Żywa lekcja historii

• W ramach 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 80 rocznicy likwidacji łódzkiego getta, klasa 8b wybrała się na żywą lekcję historii do Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu. Podczas niej młodzież zapoznała się z niezwykle emocjonującą historią dziecięcego obozu przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

• Stacja Radegast

• Historię niezwykle ciekawego miejsca - Stacja Radegast poznała klasa 7b podczas żywej lekcji historii. Dziękujemy Panu Jankowi za oprowadzenie i ciekawe opowieści.

• Kontrakt klasowy

• Klasa 2a omawiała zasady kontraktu klasowego. Niby wszyscy wiedzą jak należy postępować, ale warto sobie powtórzyć i przypomnieć jak trzeba się zachowywać na lekcji i w czasie przerw. W tym roku klasowy kontrakt ma kształt słoneczka Uczniowie sami ułożyli i przykleili promyczki. Na koniec zobowiązali się do przestrzegania umowy własnoręcznym podpisem. Ładnie wyszło nam to słoneczko!

• Wakacyjny "Zenon"

• Radosnych i słonecznych wakacji życzy redakcja gazetki szkolnej "Zenon". Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru!

• "Łódzkie Szkoły dla Klimatu" - finał projektu!

• Właśnie zakończyła się druga edycja projektu "Łódzkie Szkoły dla Klimatu", w której wzięła udział grupa uczniów z klas siódmych naszej szkoły!

W ramach projektu uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat zmian klimatu podczas czterech niezwykle ciekawych warsztatów, z których jeden odbył się w terenie. Każdy z uczestników podjął się również eksperymentu badawczego.

Zwieńczeniem projektu były EDUprzerwy, podczas których uczniowie mogli podzielić się zdobytą wiedzą i zaangażować społeczność szkolną w działania na rzecz ochrony klimatu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Ośrodkowi Działań Ekologicznych "Źródła" za prowadzenie niezwykle ciekawych warsztatów, a Urzędowi Miasta Łodzi za stworzenie tego wartościowego projektu.

Dzięki "Łódzkim Szkołom dla Klimatu" uczniowie mieli szansę nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat zmian klimatu, ale uczyli się również podejmować działania na rzecz ochrony naszej planety.

• Wakacje tuż tuż...

• Klasa 3a poczuła wakacyjny klimat i wybrała się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym - pyszne lody i zabawa w parku.

• Konkurs Talentów Muzycznych

• Miło nam poinformować, że decyzją społeczności szkolnej I miejsce w Konkursie Talentów Muzycznych zajęła uczennica klasy 6b Agata Barańska. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Ksawery Gołębiewski z 4b (II miejsce) i Lena Dynkowska z 2c (III miejsce). Maja Wdzięczna z 4b otrzymała wyróżnienie za kreatywną stylizację.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.